13 C
Kelmė
2024 / 03 / 28

Darbdaviai: įdarbinus ilgą laiką buvusius be darbo – laimi visi

Ar jau skaitėte?

Susitarimas. Nuotrauka Chris Liverani iš Unsplash.

Jau ketverius metus sostinės savivaldybė skatina darbdavius dalyvauti užimtumo didinimo programoje – padėti įdarbinti vilniečius, kurie susiduria su sunkumais įsitraukiant į darbo rinką bei adaptuojantis joje. Nors su iššūkiais susiduria tiek darbdaviai, tiek dirbantys, galiausiai programos dalyviai pripažįsta, kad galimybėmis ir rezultatais džiaugiasi visi. Darbdaviai sulaukia pagalbos, gauna subsidijas, o anksčiau sunkiai darbus rasdavę vilniečiai – antrą galimybę, įgūdžius ir daugiau pasitikėjimo savimi.

- Reklama -

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ šioje programoje dalyvauja nuo 2018 m. Vilniaus padalinio vadovas Modestas Bastys pastebi jos teikiamas naudas: „Visų pirma, užimtumo didinimo programa suteikia galimybę organizacijai turėti daugiau pagalbos rankų – daugiau darbuotojų. Nors didžioji dalis „Maisto banko“ veiklos paremta savanorišku darbu, galimybė turėti samdomų darbuotojų suteikia šiai veiklai stabilumo ir leidžia sutvarkyti ir paskirstyti didesnius kiekius maisto produktų. Antra, tiesiogiai dirbdami su nepasiturinčiais asmenimis žinome jų problemas, galime atrasti tuos žmones, kuriems laikinojo įsidarbinimo galimybė yra labai svarbi bei aktuali. Tokiu būdu padedame jiems įsitvirtinti darbo rinkoje“, – pasakojo M. Bastys.


RegionoVerslas.lt


Vienos programos dalyvių, viešosios įstaigos „Priežiūra ir pagalba senjorams į namus“, vadovė Sigutė Salomėja Štengerienė pastebi, kad per darbo pokalbį sudėtinga įkalbinti ilgą laiką be darbo buvusius žmones apskritai pradėti dirbti. Vis dėlto, jiems pradėjus darbuotis, atsiranda stipri motyvacija ir dingsta iki tol buvęs nepasitikėjimas savimi.

„Daugeliui bedarbis asocijuojasi tik su finansiniais sunkumais. Pokalbių dėl darbo metu supratau, kad nedirbantis žmogus, o ypač turintis negalią, išgyvena dėl mažėjančios savigarbos, kompetencijų, kurias turėjo dirbdamas. Tačiau šie žmonės tuo pačiu nenori atsisakyti pašalpų, kompensacijų už šildymą. Taip kaskart, ypač kai bendrauji su ilgalaikiu bedarbiu, turi motyvuoti žmogų, kad pajamos bus žymiai aukštesnės nei pašalpa, kad jo patirtis ir kompetencija reikalinga įmonei. O įdarbinę pastebime, kad pusmetį trunkanti programa puikiai veikia: darbuotojas spėja pajusti gerėjančią emocinę savijautą, finansinę naudą ir pastebi, kad laisvalaikis nėra didesnė vertybė už darbą“, – pasakojo viešosios įstaigos vadovė.

Taip pat skaitykite:  Toliau auga elektros energiją gaminančių vartotojų skaičius

Įstaiga užimtumo programoje dalyvauja pirmus metus ir jau padėjo į darbo rinką įsitraukti trims moterims – auginančiai vaiką iki 7 metų, vienai vyresnei nei 55 metų moteriai bei moteriai turinčiai 35 proc. neįgalumą.

Panašią patirtimi dalijasi ir „Maisto bankas“: pagal Užimtumo didinimo programą į labdaros organizaciją ateina žmonės, kurie jau ilgą laiką nedirba ir ieškosi darbo. Dažnai jie būna praradę pasitikėjimą ar net nusivylę savimi ir įdarbinimo sistema, praradę įgūdžius, jiems sunkiau adaptuotis komandoje.

- Reklama -

„Galimybė dirbti ir užsidirbti išties didina savivertę. Be to, „Maisto banke“ jie ateina į labai skirtingų, tačiau darbui motyvuotų ir vienas kitą palaikančių žmonių komandą, kurioje tikrai nesijaučia vieniši, turi galimybę bendrauti, paklausti, žino, kad čia jų nieks nekritikuos, o reikalui esant tikrai išties pagalbos ranką“, – pasakojo „Maisto banko“ vadovas M. Bastys.

Kaip pasakoja vadovas, tiek savanoriai, tiek darbuotojai iš labai arti susipažįsta su daugybe skirtingų žmonių istorijų. Vienos iš jų leidžia pergalvoti ir savo gyvenimą, ir skatina pasidžiaugti, kad dirbi labai svarbų ir visuomenei naudingą darbą, kad esi reikalingas. „Labai džiaugiamės, kad pavyksta surasti išties labai motyvuotus ir atsakingus darbuotojus, kurie net ir pasibaigus šiai programai mus aplanko ir kada tik turi laiko sugrįžta į „Maisto banką“ kaip savanoriai“, – sako M. Bastys.

Programoje dalyvaujantys darbdaviai sako, kad didžiausia motyvacija dalyvauti joje kartais net nėra piniginė. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ laikinai einanti pareigas vadovė Dovilė Aušrė prie programos nusprendė prisijungti, nes jos vykdomam projektui „Kavos galia“ trūko asmeninių asistentų.

„Užimtumo didinimo programoje dalyvavome metus ir tai labai pagelbėjo. Turime automobilį, skirtą renginiams, kuriame įmontuotas kavos aparatas, bet ne visada turėjome, kas galėtų su juo dirbti. Džiaugiamės ir likome labai patenkinti per programą įdarbintais žmonėmis su negalia. Vieną jų įdarbinome pastoviam darbui. Ši programa tikrai labai gera patirtis tiek mums, tiek pas mus atėjusiems žmonėms“, – pasakojo D. Aušrė.

Taip pat skaitykite:  Išsikapsčius iš vergystės pinklių susirasti darbą trukdo darbdavių požiūris

Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais asociacijos laikinoji prezidentė Birutė Stričkaitė antrina kolegei – jos atstovaujamai asociacijai nedalyvaujant tokioje programoje, svarbi jų veikla neįvyktų.

„Socialinės reabilitacijos projektui vykdyti mums panaudos būdu skirtas automobilis, tačiau vairuotojo neturime. Dalyvavimas užimtumo programoje mums suteikė finansavimą vairuotojo atlyginimui mokėti, o atėjęs dirbti vairuotojas net ir pasibaigus programai liko dirbti savanoriškai“, – pasakojo B. Stričkaitė.

Jau ketverius metus sostinės savivaldybė skatina darbdavius dalyvauti užimtumo didinimo programoje – padėti įdarbinti vilniečius, užsiregistravusius Užimtumo tarnyboje ir atitinkančius bent vieną iš šių kriterijų: jaunuolius, buvusius globos namų auklėtinius ir neturinčius 25 metų, nėščias moteris, asmenis, sugrįžusius iš laisvės atėmimo vietų, piniginės socialinės paramos gavėjus, žmones priklausomus nuo narkotikų, prekybos žmonėmis aukas, grįžusius į Lietuvą nuolat gyventi politinius kalinius, tremtinius, patiriančius socialinę riziką bei vyresnius kaip 40 metų vilniečius.

Programoje kviečiamos dalyvauti Vilniaus savivaldybės įmonės, akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, socialines paslaugas teikiančios įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, ne pelno siekiančios įstaigos, asociacijos, labdaros ir paramos fondai bei biudžetinės ir viešosios įstaigos, kurių valdyme dalyvauja Savivaldybės administracija, taip pat seniūnijos, bei verslo įmonės, kuriose veiklą vykdo sostinėje. Dalyvaudami šioje programoje, darbdaviai gali gauti iki 45 tūkst. eurų subsidijų.

Norintys dalyvauti programoje darbdaviai turi pateikti paraišką su priedais iki 2020 m. kovo 1 d. Visa informacija apie konkursą www.vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

TOP naujienos

Taupymas puošia: „Iki“ „Grožio fiestoje“ – gerokai pigesnės žymiosios korėjietiškos veido kaukės ir aibė kitų prekių

Pavasaris – pats metas gražintis ir palepinti savo kūną prieš prasidedant šiltajam sezonui. Naujomis spalvomis sužydėti padės „Grožio fiesta“, jau prasidėjusi „Iki“ parduotuvėse visoje...

Naktį kamuoja kvėpavimo sutrikimai? Gydytoja turi ir įspėjimų, ir patarimų

Kvėpavimas – vienas pagrindinių gyvybę palaikančių procesų, darantis didelę įtaką mūsų fizinei, protinei ir emocinei savijautai. Pasak BENU vaistininkės Gretos Vaitoškaitės, teisinga kvėpavimo technika...

Neigiamoms 20 laipsnių temperatūroms miškų kenkėjai yra atsparūs

Dešimties ar net dvidešimties laipsnių šalčiams Lietuvos miškų kenkėjai yra atsparūs, - sako Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas. –...

Pagrindiniai mitai, kurie trukdo įsigyti nuosavą būstą

Žmonės dažnai atideda nuosavo būsto pirkimo planus, nes mano, jog negaus iš banko kredito arba neturės pakankamai pinigų pradiniam įnašui sumokėti. Vieno Lietuvoje veikiančio...

Rekonstruojamas dar vienas įvažiavimo į kurortą mazgas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus socialiniuose tinkluose pasidžiaugė vykdomai mieste darbais. „Rekonstruojamas dar vienas įvažiavimo į kurortą mazgas. S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpa. Atsiras žiedas, specialios vietos autobusams sustoti prie Sporto...

Iš įmonės banko sąskaitos apgaulės būdų pasisavinta daugiau kaip 312 tūkst. eurų

Kaune iš įmonės banko sąskaitos sukčiai pasisavino daugiau kaip 312 tūkst. eurų. Teisėsaugos duomenimis, trečiadienį, 9 val. 27 min. Kauno apskr. VPK gautas pranešimas, kad antradienį Kaune, iš įmonės banko sąskaitos, atlikus pavedimus, apgaulės būdu...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS