4 C
Kelmė
2024 / 04 / 19

Specialistės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti odą menopauzės metu?

Ar jau skaitėte?

Menopauzė – natūralus periodas kiekvienos moters gyvenime, kuris gali atnešti nemažai nerimo dėl vykstančių organizmo pokyčių. Jos metu sumažėjęs lytinių hormonų kiekis gali dar labiau išryškinti jau turimas odos problemas. Tačiau, anot Elynos Sedleniecės, ginekologijos srities gydytoja rezidentės, šiuos pokyčius galima palengvinti laiku atnaujinus savo odos priežiūros rutiną. Pasaulinės menopauzės dienos proga dermatologė primena, kaip derėtų prižiūrėti odą šiuo gyvenimo laikotarpiu.

- Reklama -


„Menopauzė yra hormoninis procesas, kuriam būdingas kiaušidžių veiklos išsekimas. Kiaušidėse nustoja gamintis estrogenai ir progesteronas, todėl nebevyksta ovuliacija, dėl ko ir nutrūksta menstruacijos – sako ginekologijos srities gydytoja rezidentė E. Sedleniecė. – Šių hormonų trūkumas daro stiprią neigiamą senėjimo įtaką visam organizmui. Norint būti sveikai ir gerai jaustis, šiuo gyvenimo laikotarpiu svarbu peržiūrėti visus savo kasdienius įpročius. Ne išimtis ir odos priežiūra – kiekviena moteris privalo susikurti naują kasdienės odos priežiūros ritualą“.

Oda po menopauzės reikalauja ypatingos priežiūros. Dėl hormonų pakitimų oda netenka vandens, ji tampa sausesnė. Greičiau prarandamas ir kolagenas. Tyrimais įrodyta, kad per pirmuosius 5 menopauzės metus dingsta apie 30 proc. viso odos kolageno. Vėliau jis nyksta lėčiau – maždaug po 2 proc. per metus. Taip pat sumažėja poodinis riebalų sluoksnis, dingsta elastingumas, pasirodo raukšlelės, bliūkšta skruostų oda ir pakinta veido forma.

Svarbu – kad oda prarastų kuo mažiau drėgmės

Pirmas kasdienės odos priežiūros etapas yra valymas. Reikia pasirinkti švelnią priemonę, kuri nesausina odos, todėl paprastas muilas netinka nei veidui, nei kūnui. Turėtumėte rinktis valiklį, kuris neišsausina odos, pavyzdžiui, kreminį valiklį arba micelinį vandenį, tinkantį jūsų odos tipui, arba pienelio ir toniko derinį.

Nusiprausus naudojamas drėkinamasis kremas arba losjonas. Juo galima pasitepti ir dienos metu, kai atsiranda odos sausumo pojūtis. Odos sausumui mažinti gali būti tinkami sodresnės tekstūros odos priežiūros kremai arba aliejinio pagrindo produktai. „Ypač naudinga, jei į drėkinamosios priemonės sudėtį įeina hialurono rūgštis arba glicerolis, kuris pritraukia drėgmę iš aplinkos“, – atkreipia dėmesį Elyna Sedleniecė.

Taip pat skaitykite:  Transporto specialistas pataria: kaip pasiruošti tamsiajam metų sezonui?

Odos priežiūros priemonės drėkinamasis poveikis padidėja tepant ją ant drėgnos odos, nepamirštant sudrėkinti ir kaklo, iškirptės, rankų ir kitų kūno vietų odą.

- Reklama -

Daugiau dėmesio odos apsaugai nuo išorės dirgiklių

Daugiau dėmesio turėtų būti skiriama odai siekiant ją apsaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių įtakos. Einant į lauką ne tik vasarą, bet ir žiemą, būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės, turintį apsauginį filtrą SPF 30 ar didesnį.

„Po menopauzės oda tampa plonesnė, ir šį procesą galima pristabdyti naudojant apsauginį kremą nuo saulės. Bėgant metams didėja rizika susirgti odos vėžiu, todėl pageidautina apsilankyti pas dermatologą ir atlikti odos pakitimų patikrą, taip pat konsultacijų metu išmokti tinkamai save apžiūrėti ir susitarti dėl tinkamiausios odos priežiūros“, – dalijasi specialistė ginekologijos srities gydytoja rezidentė.

Taip pat menopauzės metu svarbu atkreipti dėmesį į naujai pasirodžiusius odos darinius. Norint įvertinti darinio kilmę, būtina kreiptis į dermatologą ir apžiūrėti jį dermatoskopu.

Atsisakykite drastiškų mitybos pokyčių

Sveiką kūno svorį reikia stengtis išlaikyti be drastiškų dietų, organizmui suteikiant reikalingų maistinių medžiagų ir sportuojant.

„Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vidutinio intensyvumo fizinės veiklos, trunkančios 30 minučių ir daugiau, imtis bent 5 kartus per savaitę. Tai gali būti puiki priemonė stresui mažinti, o tai labai svarbu ir bendrai moters savijautai, ir norint turėti sveiką odą“, – pabrėžia E. Sedleniecė.



Pakankama miego trukmė, žalingų įpročių atsisakymas, subalansuota mityba ir reikiamas skysčių kiekis padės odai išlikti sveikesnei.

Pasirinkite tinkamus odos priežiūros produktus

Menopauzės metu keičiasi odos pH, ji tampa jautresnė, gali atsirasti paraudimai, problematiškesnė tampa tokių ligų kaip egzema ir rožinė eiga. Dėl hormonų svyravimo gali atsirasti spuogų, kurių gydymas dėl amžiaus ypatumų skirsis nuo paauglių spuogų gydymo

Taip pat skaitykite:  Besibaiminančius elektromobilių eros ramina – sutaupyti galite daugiau nei įsivaizduojate

Geroji žinia ta, kad prižiūrėdami odą tinkamomis odos priežiūros priemonėmis galime sumažinti nepageidaujamus odos pokyčius ir apsaugoti odą nuo gilesnių pažeidimų. „Tinkama odos priežiūros priemonė savo sudedamųjų dalių sąraše turi veikliųjų medžiagų, mažinančių nepageidaujamus požymius, ir kurios konsistencija atitinka odos tipą ir būklę“, – pabrėžia specialistė.

„Per pastaruosius 20 metų kompanija „Vichy“ intensyviai tyrė hormoninių pokyčių poveikį odai, kurdami specialius dermatologinius sprendimus, orientuotus būtent į tinkamą odos priežiūrą menopauzės metu. Bendradarbiaudami su dermatologais ir ginekologais, „Vichy“ sukūrė specialias dermatologinės priežiūros priemones – „Neovadiol“ liniją. Šie produktai reaguoja į odos pokyčius, atsirandančius dėl hormoninių svyravimų kiekviename menopauzės etape“, – dalijasi ginekologijos srities gydytoja rezidentė.

Ankstesnis straipsnis
Kitas straipsnis

TOP naujienos

Lapkričio 5-os naktį bus debesuota. Daug kur lietus

Ciklonai neš rudenišką darganą. Lapkričio 5-os naktį bus debesuota. Daug kur lietus. Vėjas pietryčių, pietų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Žemiausia temperatūra 4–8...

Tyrimas: kalėdinėms dovanoms moterys skiria daugiau dėmesio nei vyrai

8 iš 10 šalies gyventojų jau yra suplanavę, ką dovanos artimiesiems artėjančių žiemos švenčių proga. Tiesa, vyrai dovanoms yra linkę išleisti mažiau bei renkasi...

Vairuotojai, kurių medicininės pažymos nebegalioja, galės jas atnaujinti iki 2024 metų gegužės 31-osios

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą įvesti pereinamąjį laikotarpį ir pratęsė vairuotojų medicininių pažymų galiojimą pusmečiui – t. y. iki gegužės 31 d....

Šaltąjį sezoną – TOP 10 produktų, kurie praturtins gerosiomis bakterijomis

Šaltąjį sezoną sveikesnės gyvensenos tendencijos skatina atidžiau rinktis maistą ir pirmenybę teikti receptams, kurie natūraliai padeda išlaikyti organizmą sveiką. Pavyzdžiui, bent kartą per dieną...

Dažna sloga, apsunkęs kvėpavimas – peršalimo ar rimtesnių sveikatos sutrikimų pranašai?

Nors dažnai slogos nelaikome rimta liga, o sutrikusios uoslės ir apsunkusio kvėpavimo - nesureikšminame, šie simptomai gali įspėti apie ligas, kurias, siekiant išvengti komplikacijų, svarbu laiku pradėti gydyti simptomiškai ar net chirurgiškai. Kokios tai...

Lietuviams namuose šalta: kodėl Lietuvoje daugiausia ES nepatenkintų būsto šildymu?

Europos Sąjungos statistikos tarnyba „Eurostat“ paskelbė 2019 metų tyrimo duomenis apie šalių narių gyvenamąjį būstą „Housing in Europe“. Nors dauguma Lietuvos objektyvių statistinių rodiklių nesiskiria nuo kaimyninių šalių ar net yra geresni, tačiau gyventojų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS