26 C
Kelmė
2024 / 05 / 29

Žinomas socialinių tinklų turinio kūrėjas B. Lastauskas: „Dirbant bet kokį darbą svarbiausia yra smalsumas“

Ar jau skaitėte?

Puikiai Lietuvoje žinomas rašytojas, komikas ir socialinių tinklų turinio kūrėjas Benas Lastauskas dirbti pradėjo dar būdamas mokykloje. Tuo metu jis atlikinėjo įvairius pagalbinius darbus, vėliau tapo prekybos tinklo „Rimi“ apsaugos darbuotoju, o galiausiai karjerą tęsė ryšių su žiniasklaida agentūroje. Išbandęs įvairias veiklas turinio kūrėjas pabrėžia, kad nėra geresnio ar blogesnio darbo, o svarbiausia jame – smalsumas, bandymas save atrasti ir pastovus iššūkių išsikėlimas. Ieškoti, bandyti įvairias patirtis ir siekti savo tikslų bei svajonių kviečia prekybos tinklas „Rimi“, skelbiantis kampaniją „Ateik į „Rimi“ ir užsidirbk“.

- Reklama -

Darbus palengvindavo azartas

Benas Lastauskas atskleidžia, jog gyvenime teko išbandyti save daugelyje skirtingų darboviečių: perkraustymo įmonėje, muziejuje, ryšių su žiniasklaida agentūroje bei parduotuvėje – visose srityse išsikeldavo asmeninius tikslus, kuriuos nuolatos stengdavosi pagerinti.

Benas Lastauskas pristatė savo pirmąją knygą.

„Dar mokykloje su klasės draugais rasdavome pavienių darbų, kuriems reikėjo daug fizinės jėgos, bet mažai kvalifikacijos. Pavyzdžiui, iškraudavome įvairius sunkvežimius. Jau tada dirbant šiuos darbus atsirasdavo azartas. Pamenu, net klausiau savo viršininko, per kiek laiko yra pavykę greičiausiai iškraustyti sunkvežimį, o aš visada norėdavau jį pagerinti ir priimdavau tai kaip žaidimą“, – prisimena B. Lastauskas.

Pašnekovas priduria, kad kiek vėliau, išvykus padirbėti į JAV, teko pamatyti, kad tokiu požiūriu amerikietiškoje sistemoje yra paremtas visas darbo modelis: ten, jei darbuotojas motyvuotas, jam gerai sekasi, tai ir įmonės vadovai jį palankiau vertina. Anot B. Lastausko, tokioje darbo sistemoje jis pritapo, o ir amerikiečių darbdaviai siūlė pasilikti ilgesniam laikui.

Ugdė teigiamas savybes

Benas įsitikinęs – tiesaus kelio į norimą karjerą nėra.

Žinomas rašytojas ir komikas atskleidžia, jog jam taip pat nesvetimas darbas parduotuvėje, atliekant apsaugos darbuotojo pareigas prekybos tinkle „Rimi“: tai padėjo išsiugdyti svarbias būdo savybes, kurios iki šiol praverčia gyvenimiškose situacijose.

Taip pat skaitykite:  V. Pauliukaitis: „Internete ir spektaklius žiūriu, ir virtualiuose muziejuose lankausi“

„Įsidarbinau apsaugos darbuotoju, kai buvau pirmo kurso studentas. Tuo metu buvau išsikraustęs iš tėvų namų į Pilaitę ir man buvo reikalingos pajamos buto nuomai bei kitoms reikmėms. Žinoma, buvo svarbi galimybė derinti mokslus su darbu, tad pasirinkau padirbėti artimiausioje „Rimi“ parduotuvėje. Iki šiol pamenu ilgas darbo pamainas, kurios leido išsiugdyti kantrybę bei pastabumą mažoms detalėms“, – dalijasi pašnekovas.

- Reklama -

B. Lastauskas sako, kad darbo metu susipažino ir su parduotuvės personalu: didžioji dalis taip pat gyveno Pilaitės mikrorajono apylinkėse, tad jie papasakodavo istorijų tiek apie jį, tiek apie darbą „Rimi“ prekybos tinkle. „Tuo metu pastebėjau, kad daugelis čia dirbo jau ilgą laiką: kai kurie buvo karjerą pradėję nuo darbo kasoje ir vėliau pakilę iki vadybininko ar parduotuvės vadovo pareigybių. Jaučiau, kad tokie motyvuoti žmonės man artimi.“

Mano, kad kiekvienas darbas yra gerbtinas

Benas yra išbandęs ir sunkvežimių iškraustymo darbą.

Vyraujant stereotipui tarp jaunų žmonių, jog darbas ir karjeros pradžia prekybos centruose yra gėdinga, B. Lastauskas siūlo pažvelgti kitaip: visi darbai turėtų būti gerbiami ir vertinami – tokį požiūrį pašnekovas perėmė iš savo šeimos.

„Mano šeimoje vyrauja įsitikinimas, kad visi darbai yra reikalingi ir gerbtini. Dažnai dėl mano charakterio savybių fizinis darbas atrodė net įdomesnis nei monotoniškos, mechaninės užduotys, esančios pirmuosiuose karjeros laipteliuose dirbant biure. Jaunimas dažnai vadovaujasi savo jaunatviška ambicija ir tikėjimu, kad iškart gali atsidurti aukštesnėse pozicijose ir tikisi nepatirti to sunkaus darbo. Visgi, manau, kad jis stipriai užgrūdina ir žmogus su tinkamu požiūriu iš jo pasiima ne tik įgūdžius, bet ir susikuria būdus, kaip būti jame pastebėtam“, – sako B. Lastauskas.

Jis įsitikinęs – tiesaus kelio į norimą karjerą nėra, o dažnas turėtų išbandyti skirtingas darbo sritis, norint išties save atrasti: nuėjus viena žinoma kryptimi, nėra užtikrintumo, kad ateityje nesinorės išbandyti ko nors naujo.

Taip pat skaitykite:  Duonai – garbingiausia Kūčių stalo vieta: etnografė dalijasi duonos valgymo papročiais

„Yra žmonių, kurių tėvai, tarkime, yra medikai ar teisininkai. Jie lyg žino, kad patys nori eiti tuo pačiu keliu. Dažnai jie būna sėkmingi savo karjeroje ir pasiekia aukštumų. Vis dėlto, per savo įvairų karjeros kelią supratau, kad retai pasitaiko darbo vieta, kuri suteikia visišką pilnatvę. Todėl svarbu nebijoti pokyčių ir šiek tiek labiau savęs paieškoti. Tai visuomet leis suprasti apie patinkančius ir nepatinkančius dalykus, geriau pasirinkti ateityje“, – pataria pašnekovas.

Smalsumas – į priekį vedantis variklis

Akimirka iš darbo JAV.

Jauniems, dar tik formuojantiems karjeros kelią, B. Lastauskas pataria visuomet smalsauti: tiek ieškantis darbo, tiek įsidarbinus – domėjimasis savo sritimi veda į priekį bet kurioje darbovietėje ir leidžia tobulinti asmenines savybes.

„Be to, svarbu per daug nelyginti savęs su kitais. Žinoma, sveika konkurencija yra svarbi, ji padeda augti, tačiau nereikėtų tam skirti viso savo dėmesio. Nėra tiek svarbu domėtis, kas yra tavo bendraamžis ir kiek jis pasiekęs karjeroje, kiek sekti asmeninius pasiekimus ir neprarasti pasitikėjimo savo jėgomis“, – įsitikinęs pašnekovas.

B. Lastauskas priduria, kad jį taip pat į priekį veda smalsumas: dažniausiai naujomis veiklomis pašnekovas pradeda užsiiminėti kas dvejus metus. Šiuo metu jis yra išleidęs knygą, dirba prie įvairių kūrybinių procesų ir projektų, o vėliau norėtų išbandyti tai, kas nesusiję su viešumu.

„Aš labai tikiuosi, kad gyvenime man pavyks išlikti žmogumi, kuriuo buvau iki šiol ir leisiu sau keisti veiklas, kuriomis užsiimu. Iki šiol nesu susiorientavęs į vieną sritį. Šiuo metu kūrybine veikla užsiimu jau taip pat antrus metus, tad dabar norėtųsi padaryti ką nors naujo. Džiaugiuosi tuo, ką sukūriau, tačiau suprantu, kad nebūsiu visuomet patenkintas vien pasiektais rezultatais. Todėl manau, kad kiekvienas žmogus, jei turi galimybę, turėtų kas keletą metų pakeisti savo darbą ar jo pobūdį“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Taip pat skaitykite:  Vėjūna Žalalytė - Kultūros paslaugos Lietuvoje turi būti pasiekiamos visiems

Prekybos tinklas, skelbdamas kampaniją „Ateik į „Rimi“ ir užsidirbk“, kviečia prisidėti prie savo norų įgyvendinimo, o prisijungus prie parduotuvėse darbuotojų komandos svajonės bus pasiekiamos ranka. Be to, dirbančių laukia karjeros galimybės, su studijomis derinamas grafikas ir daug kitų naudų.

TOP naujienos

ORAI: Pirmadienio dieną protarpiais palis, vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 6–11 m/s

Pirmadienio dieną protarpiais palis. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra 7–12 laipsnių šilumos. Antradienio naktį daug kur, dieną vietomis trumpai palis. Naktį kai kur...

Labiausiai nuo pandemijos nukentėjusios įmonės dar turi kelias dienas pateikti prašymą subsidijai gauti

Valstybinės mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog nuo COVID-19 labiausia nukentėjusios įmonės, atitinkančios Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatytus ir su Europos Komisija suderintus...

Pernai sulaukta mažiau bankrotų, nors tikėtasi jų augimo. Kiek jų buvo mūsų savivaldybėje?

Pernai sulaukta mažiau bankrotų, nors tikėtasi jų augimo, skelbia „Verslo žinios“. Įmonių finansų ekspertai kaip pagrindinę priežastį įvardija tai, kad mažiau nemokumo bylų pernai inicijavo...

Ateityje keliausime kitaip: automobilis pamažu nyksta iš statusą nusakančių atributų sąrašo

Stiprų sąlytį su sovietmečiu turėjusios Lietuvos kartos vis dar stebina paradoksais, kuomet savo statusą bando parodyti kuo prabangesniu automobiliu. Tačiau pokyčiai visuomenės savimonėje jau...

Ž. Mauricas: kitąmet – ženklus darbo užmokesčio augimo sumažėjimas

2024 m. atlyginimai dviženkliu tempu nebeaugs, sako „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas. Jo teigimu, kitąmet algos galėtų didėti apie 7–8 proc. „Kitais metais vienas darbuotojų belaukiančių didžiųjų netikėtumų neišvengiamai bus ženklus arba gerokai ženklesnis nei...

Savas būstas prieš nuomotą: apsimoka ar iš inercijos?

Didžiosiose pasaulio sostinėse jau įprasta, kad gyventojai, negalėdami įpirkti brangaus būsto, beveik visą gyvenimą jį nuomojasi, o štai lietuviai nuo seno prioritetą teikia nuosavai gyvenamai vietai. Besikeičiančios nekilnojamojo turto ir darbo rinkos sąlygos gali...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS