13 C
Kelmė
2024 / 04 / 28

Karantino laikotarpiu – baimės dėl būsto mokesčių

Ar jau skaitėte?

Neregėtas vyresnės kartos antplūdis internetinėse atsiskaitymo platformose, dešimtys tūkstančių konsultacijų kiekvieną mėnesį bei naujai besiformuojantis įprotis apmokėti ne tik savo, bet ir savo tėvų mėnesines sąskaitas. Pirmoji bei antroji šių metų COVID19 banga drastiškai pakeitė lietuvių mokėjimo įpročius, bet nei kiek nesumažino jų ryžto kas mėnesį pilnai ir laiku atsiskaityti už namų ūkio paslaugas.

- Reklama -

Moko(si) atsiskaityti internetu

Nuotrauka Luigi Estuye, LUCREATIVE® iš Unsplash.

9400 naujų skambučių, 2071 el. laiškų bei 1170 pasiteiravimo žinučių – tiek konsultacijų su namų ūkiais iš visos Lietuvos vien per šių metų kovo mėnesį užfiksavo internetinė atsiskaitymo platforma Viena Sąskaita. Nors po pirmojo karantino užklausų skaičius buvo nuslūgęs, antroji pandemijos banga į bendrovės klientų aptarnavimo skyrių vėl grąžino įtemptus laikus.

Kaip teigia įmonės direktorė Aušra Čiuplienė, didesnę dalį besikreipiančiųjų sudaro tie vyresnio amžiaus žmonės, kurie iki šiol buvo pratę atsiskaityti už komunalines paslaugas pašto skyriuose bei įmokų surinkimo terminaluose:

„Dar 2019 m. 65 ir vyresnio amžiaus vartotojų dalis sistemoje tesudarė 2,92 proc. O šiandien šis segmentas jau sudaro 9,94 proc. visų vartotojų. Siekiant padėti šiems žmonėms įveikti interneto baimes, karantino laikotarpiu prailgintas konsultacijų skyriaus darbo laikas, taip pat perskambinama visiems, kurie bando kreiptis pagalbos nedarbo valandomis“.

Remiantis platformos vartotojų duomenimis, pandemijos akivaizdoje, lyginant su analogišku laikotarpiu 2019 metais, gerokai padaugėjo ir vartotojų, apmokančių ne vieno, o dviejų, trijų ar net keturių būstų sąskaitas (atitinkamai – 80 proc., 90 proc. ir 83 proc. prieaugis). Iš to galima spręsti, kad jauni žmonės, saugodami savo tėvų ar senelių sveikatą, perima iš jų mėnesinių sąskaitų apmokėjimo rūpesčius, viską sutvarkydami patys.

- Reklama -

Apmoka, vos tik gavę algą arba pensiją

Nepaisant to, jog per karantiną gyventojams, kurių pajamos stipriai sumažėjo, buvo leista teikti prašymus dėl dalies paskolų ir mokesčių įmokų atidėjimo, už komunalines paslaugas lietuviai ir toliau atsiskaito pavyzdingai. „Vienos Sąskaitos“ duomenimis, šiemet – kaip ir 2019 m. – net 92 proc. žmonių kiekvieną mėnesį atlieka pilną pavedimą už paslaugas ir tik 8 proc. sąskaitas apmoka iš dalies. Šie rodikliai liko tokie patys ir pavasarinio ir antrojo rudens karantino laikotarpiu.

Taip pat skaitykite:  Inga Ruginienė: kaupimas II pakopos privačiuose pensijų fonduose – šimtmečio afera

„Didžiausias aktyvumas fiksuojamas kiekvieno mėnesio 12-15 bei 25-27 dienomis”,- teigia Aušra Čiuplienė: „Pirmoji banga – tai žmonės, kurie, vos tik gavę pensiją ar atlyginimą, skuba iš karto atsiskaityti tiekėjams ir kartais net pykteli, jei šie būna nespėję pateikti sąskaitų. Antroji – mokėtojai, kurie viską atideda iki paskutinių dienų, o tada, bijodami pavėluoti, atlieka mokėjimą.“

Daugiau išlaidų elektrai

Karantinas pakoregavo ne tik sąskaitų apmokėjimo įpročius, bet ir galutines mokėjimų eilutes skirtingų paslaugų tiekėjams. Viena vertus, vidutinis bendras mėnesinių mokėjimų krepšelis išlieka panašus ir svyruoja nuo 106 iki 129 eurų priklausomai nuo konkretaus mėnesio. Kita vertus, ūgtelėjo įmokų už elektrą vidurkis: 2019 m. vidutinė mėnesio įmoka buvo 16,75 eur, o 2020 m. – jau 22,38 eur. Pastebėtina ir tai, kad per šiuos metus net 27 proc. padidėjo bendras vartotojams pateikiamų sąskaitų kiekis už mobilaus ryšio, interneto bei namų kino paslaugas.

Pastaruosius pokyčius labiausiai lėmė pasikeitusi žmonių kasdienybė: pandemijos laikotarpiu kur kas daugiau laiko praleidžiama namuose, praktikuojamas nuotolinis darbas, o bendravimas su artimaisiais persikėlė į mobiliojo ryšio ir internetinę erdvę.

Reda Četkauskienė
„Viena Sąskaita” rinkodaros vadovė

TOP naujienos

Registrų centras paskaičiavo kiek gyventojų savo gimtadienius švenčia kas ketverius metus?

Kas ketverius metus kalendoriuose atsirandanti papildoma diena vasario mėnesio pabaigoje yra išskirtinė – tai ypatinga diena minint įvairias sukaktuves ar kitas įsimintinas progas. Rečiausia...

Kovo 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 20-oji – Žemės diena; Pavasario lygiadienis; Pasaulinė burnos sveikatos diena; Frankofonijos diena; Tarptautinė laimės diena; Prancūzų kalbos diena. Kovo dvidešimtoji, trečiadienis, (trečioji 12-osios metų...

Vaistinės atsisakys 1 mln. per metus sunaudojamų plastikinių maišelių

Liepos 3 d. minimos Tarptautinės dienos be plastikinių maišelių išvakarėse vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“ atsisako plastikinių ir pereina prie aplinkai draugiškesnių popierinių maišelių. Tai...

Atliekų surinkimas spartėja kelis kartus – automobilių parką papildė nauji daugiasekciai automobiliai

Vis daugiau dėmesio skiriant tvarumui, nuolat svarstoma, kaip ne tik efektyviau surinkti konteineriuose išmetamas atliekas, bet ir ieškoti aplinkai mažesnį poveikį darančių sprendimų. Bendrovė...

Horoskopai sausio 5 dienai

AVINASJūs darote didelę įtaką aplinkiniams žmonėms. Pasinaudokite tuo ir pritraukite kuo daugiau šalininkų. Kuo daugiau žmonių jus parems, tuo sparčiau eisis darbai. JAUTISBūtų labai neblogai jūsų gyvenimui suteikti naujų spalvų. Apsižvalgykite aplinkui! Juk jus supa...

Šventinio stalo garnyras kitaip: pomidorų drebučiai ne tik papuoš stalą, bet ir puikiai tiks...

Dinamiškame gastronomijos pasaulyje, kuriame tendencijos atsiranda ir išnyksta akimirksniu, egzistuoja nesenstanti, laiko patikrinta šaltienos bei drebučių gamyba. Tai kulinarijos tradicija, be kurios neįsivaizduojamos nei vienos lietuviškos žiemos šventės, o jos šaknys siekia net viduramžių...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS